Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, internet dünyasında kullanılmak üzere geliştirilmiş dijtal para birimidir.Bitcoin teknolojisi noktadan noktaya dağıtımlı bir ağ üzerinde çalışır ve böylece merkezi bir kuruluşa ihtiyaç duymaz.Para oluşumu ve transfer işlemleri ağ üzerinde kollektif olarak gerçekleşir.Bitcoin ayrıca bu para biriminin oluşmasını sağlayan yazılımın adıdır.

Bitcoinler; banka yada takas kurumu kullanmadan internet üzerinden kişiden kişiye gönderilebilir.Bu da işlem masraflarını azaltır.Bitcoin kullanmanın herhangi bir ön şart yada düzenleyici limiti yoktur.
Bitcoin yazılımı açık kaynakladır ve herkes bu kaynak kodunu görebilir.

Bitcoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin madenci uygulamasını kullanan herhangi birisi tarafından internet üzerinde üretilir.Madencilik her biri bitcoin blogu için belirli bir miktarda iş gerektirir.Bir blog için gerekli iş miktarı network tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve bitcoinler her zaman öngörülebilir oranda ve belirli limitte üretilir.
Bitcoinler online bankacılıktan aşina olduğumuz dijital cüzdanda saklanır.Bitcoinleriniz gönderilirken üzerine elektronik imza eklenir ve birkaç dakika geçtikten sonra işleminiz bir madenci tarafıdan onaylanır.

Bitcoinlerinizle online alışverişlerinizi yapabilirsiniz ve başka para birimleri ile takas edebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin satın almak istediğinizde birden çok seçeneğiniz var. Bunları incelerken güvenlik en önemli nokta olmalıdır. Bitcoin alınabilecek seçenekler:
• Şahıslar
• Değiş-tokuş siteleri
• Temel bitcoin satınalma siteleri ( MtGox, BitStamp, BTC-e )
• Fiziksel bitcoinler

Bu içeriği görüntüleyebilmek için Adobe Flash kurmalısınız.